Y162747K0000T0W
Mfr.Part #
Y162747K0000T0W
Description
RES SMD 47K OHM 0.01% 1/2W 2010
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
47kOhms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.4638mm
Length :
5.0292mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y162747K0000T0W
VPG Foil Y162747K0000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 47kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.01%, -55°C~150°C