Y162746K4000B9W
Mfr.Part #
Y162746K4000B9W
Description
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/2W 2010
Temperature Coefficient :
0.2000 ppm/°C
Resistance :
46.4 kOhm
Resistance Tolerance :
0.1
Power Rating :
0.5 W
Product Length :
5.03 mm
VPG FOIL RESISTORS
Datasheets
Y162746K4000B9W
VPG Foil Y162746K4000B9W
46.4 kOhm,