Y16273K20000F9R
Mfr.Part #
Y16273K20000F9R
Description
RES SMD 3.2K OHM 1% 1/2W 2010
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
5.0292mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Operating Temperature :
150°C
Case Code (Metric) :
Width :
2.4638mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
Y16273K20000F9R
VPG Foil Y16273K20000F9R
VSMP Series, Metal Foil, 3.2kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~150°C