Y162739K0000B9W
Mfr.Part #
Y162739K0000B9W
Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/2W 2010
Tolerance :
0.1 %
Max Operating Temperature :
150 °C
Max Power Dissipation :
500 mW
Resistance :
39 kΩ
Width :
2.4638 mm
Length :
5.0292 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Height :
635 µm
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Compliant
Datasheets
Y162739K0000B9W
VPG Foil Y162739K0000B9W
Metal Foil, 39 kΩ, 0.1 %,