Y162735K7000A9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y162735K7000A9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 35.7KOHM 0.05% 1/2W 2010
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
35.7kOhm
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
VSMP
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
635μm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
500mW
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
Y162735K7000A9W
VPG Foil Y162735K7000A9W
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 35.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.05%, -55°C~150°C