Y162725R0000F9R
Mfr.Part #
Y162725R0000F9R
Description
RES SMD 25 OHM 1% 1/2W 2010
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Metal Foil
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Length :
5.0292mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Width :
2.4638mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
25Ohms
Height :
635μm
Datasheets
Y162725R0000F9R
VPG Foil Y162725R0000F9R
VSMP Series, Metal Foil, 25Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~150°C