Y162716K0000B0R
Mfr.Part #
Y162716K0000B0R
Description
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/2W 2010
2
Width :
2.4638mm
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
16kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
635μm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
5.0292mm
Datasheets
Y162716K0000B0R
VPG Foil Y162716K0000B0R
VSMP Series, Metal Foil, 16kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~150°C