Y162713R0000D9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y162713R0000D9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSMP2010 13R000 TCR0.2 0.5% S W
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
Series :
VSMP
Composition :
Metal Foil
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
13Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Datasheets
Y162713R0000D9W
VSMP Series, Metal Foil, 13Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~150°C