Y1626360R000T0W
Mfr.Part #
Y1626360R000T0W
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 360 OHM 0.01% 0.3W 1506
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Power Dissipation :
300mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
3.81mm
Width :
1.5748mm
Series :
VSMP
Height :
635μm
Resistance :
360Ohms
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.01%
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y1626360R000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 360Ohms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C