Y1626100R000F0W
Mfr.Part #
Y1626100R000F0W
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 100 OHM 1% 0.3W 1506
Package / Case :
Nonstandard
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VSMP
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Supplier Device Package :
Width :
1.5748mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
300mW
Packaging :
Tray
Resistance :
100Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
635μm
Datasheets
Y1626100R000F0W
VSMP Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.3W, ±1%, -55°C~150°C