Y16259K53000B23R
Mfr.Part #
Y16259K53000B23R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
V/N 303135 9K5300 0.1% B T 15557
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
VSMP
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
9.53kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y16259K53000B23R
VSMP Series, Metal Foil, 9.53kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C