Y16259K42000Q0W
Mfr.Part #
Y16259K42000Q0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSMP1206 9K4200 TCR0.2 0.02% B W
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Tray
Feature :
Non-Inductive
Resistance :
9.42kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Series :
VSMP
Datasheets
Y16259K42000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 9.42kOhms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C