Y16259K31000B9R
Mfr.Part #
Y16259K31000B9R
Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS :
Compliant
Tolerance :
0.1 %
Max Power Dissipation :
300 mW
Width :
1.5748 mm
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Resistance :
9.31 kΩ
Min Operating Temperature :
-55 °C
635 µm
Max Operating Temperature :
150 °C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004 mm
Datasheets
Y16259K31000B9R
VPG Foil Y16259K31000B9R
Metal Foil, 9.31 kΩ, 0.1 %,