Y1625616R170Q0W
Mfr.Part #
Y1625616R170Q0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 616.17 OHM 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Width :
1.5748mm
Packaging :
Tray
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
300mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.3W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Tolerance :
±0.02%
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
616.17Ohms
Height :
635μm
Series :
VSMP
Datasheets
Y1625616R170Q0W
VPG Foil Y1625616R170Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 616.17Ohms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C