Y162556R0000B9W
Mfr.Part #
Y162556R0000B9W
Description
RES SMD 56 OHM 0.1% 0.3W 1206
2
Max Power Dissipation :
300 mW
Length :
3.2004 mm
Width :
1.5748 mm
Resistance :
56 Ω
Height :
635 µm
Features :
Moisture Resistant
Tolerance :
0.1 %
RoHS :
Compliant
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Max Operating Temperature :
150 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Datasheets
Y162556R0000B9W
VPG Foil Y162556R0000B9W
Metal Foil, 56 Ω, 0.1 %,