Y1625511R000F9R
Mfr.Part #
Y1625511R000F9R
Description
RES SMD 511 OHM 1% 0.3W 1206
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
511Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Max Operating Temperature :
150°C
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.5748mm
Length :
3.2004mm
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y1625511R000F9R
VPG Foil Y1625511R000F9R
VSMP Series, Metal Foil, 511Ohms, 0.3W, ±1%, -55°C~150°C