Y162550R0000B9W
Mfr.Part #
Y162550R0000B9W
Description
RES SMD 50 OHM 0.1% 0.3W 1206
Stock
613
In Stock :
613
2
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Compliant
Width :
1.5748 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Power Dissipation :
300 mW
Max Operating Temperature :
150 °C
Resistance :
50 Ω
Tolerance :
0.1 %
Length :
3.2004 mm
Height :
635 µm
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Datasheets
Y162550R0000B9W
VPG Foil Y162550R0000B9W
Metal Foil, 50 Ω, 0.1 %,