Y16253K24000B9W
Mfr.Part #
Y16253K24000B9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VSMP
Length :
3.2004mm
Resistance :
3.24kOhms
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
300mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
1.5748mm
Height :
635μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
Y16253K24000B9W
VPG Foil Y16253K24000B9W
VSMP Series, Metal Foil, 3.24kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C