Y16252K05000B23R
Mfr.Part #
Y16252K05000B23R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
V/N 303135 2K0500 0.1% B T 15557
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Series :
VSMP
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistance :
2.05kOhms
Datasheets
Y16252K05000B23R
VSMP Series, Metal Foil, 2.05kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C