Y162523K9180T9R
Mfr.Part #
Y162523K9180T9R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 23.918K OHM 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
635μm
Series :
VSMP
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
2
Length :
3.2004mm
Resistance :
23.918kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.5748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Datasheets
Y162523K9180T9R
VPG Foil Y162523K9180T9R
VSMP Series, Metal Foil, 23.918kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C