Y162520K0000B9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y162520K0000B9W
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.3W 1206
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
150 °C
RoHS :
Compliant
Composition :
Metal Foil
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Height :
635 µm
Width :
1.5748 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Features :
Moisture Resistant
Resistance :
20 kΩ
Length :
3.2004 mm
Tolerance :
0.1 %
Max Power Dissipation :
300 mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
Y162520K0000B9W
VPG Foil Y162520K0000B9W
Metal Foil, 20 kΩ, 0.1 %,