Y16251K20200B0W
Mfr.Part #
Y16251K20200B0W
Description
RES SMD 1.202KOHM 0.1% 0.3W 1206
Resistance :
1.202kOhms
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.3W
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.5748mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VSMP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
635μm
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y16251K20200B0W
VPG Foil Y16251K20200B0W
VSMP Series, Metal Foil, 1.202kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C