Y1625162R000A23R
Mfr.Part #
Y1625162R000A23R
Description
V/N 303135 162R00 0.05% B T 1555
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Non-Inductive
Resistance :
162Ohms
Packaging :
Strip
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Tolerance :
±0.05%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y1625162R000A23R
VSMP Series, Metal Foil, 162Ohms, 0.3W, ±0.05%, -55°C~150°C