Y162515K0000D9R
Mfr.Part #
Y162515K0000D9R
Description
RES SMD 15K OHM 0.5% 0.3W 1206
Resistance :
15kOhms
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Metal Foil
Width :
1.5748mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y162515K0000D9R
VPG Foil Y162515K0000D9R
VSMP Series, Metal Foil, 15kOhms, 0.3W, ±0.5%, -55°C~150°C