Y162514K4300F0W
Mfr.Part #
Y162514K4300F0W
Description
RES SMD 14.43K OHM 1% 0.3W 1206
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Max Power Dissipation :
300mW
Width :
1.5748mm
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
14.43kOhms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
635μm
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Tray
Datasheets
Y162514K4300F0W
VPG Foil Y162514K4300F0W
VSMP Series, Metal Foil, 14.43kOhms, 0.3W, ±1%, -55°C~150°C