Y162514K0000T9W
Mfr.Part #
Y162514K0000T9W
Description
RES SMD 14K OHM 0.01% 0.3W 1206
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
14kOhms
VSMP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
300mW
Packaging :
Tray
Case Code (Imperial) :
Width :
1.5748mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
635μm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Datasheets
Y162514K0000T9W
VPG Foil Y162514K0000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 14kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C