Y1625146R487Q0W
Mfr.Part #
Y1625146R487Q0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 146.487 OHM 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
146.487Ohms
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
300mW
Series :
VSMP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Width :
1.5748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.02%
Height :
635μm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tray
Composition :
Metal Foil
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.3W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y1625146R487Q0W
VPG Foil Y1625146R487Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 146.487Ohms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C