Y1625140R000B9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1625140R000B9W
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES SMD 140 OHM 0.1% 0.3W 1206
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Features :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
300 mW
Max Operating Temperature :
150 °C
Length :
3.2004 mm
Width :
1.5748 mm
Min Operating Temperature :
-55 °C
Tolerance :
0.1 %
RoHS :
Compliant
Number of Terminations :
2
Height :
635 µm
Resistance :
140 Ω
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Datasheets
Y1625140R000B9W
VPG Foil Y1625140R000B9W
Metal Foil, 140 Ω, 0.1 %,