Y162513K9920Q0W
Mfr.Part #
Y162513K9920Q0W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 13.992K OHM 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
13.992kOhms
Height :
635μm
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
1.5748mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Tolerance :
±0.02%
Max Power Dissipation :
300mW
Series :
VSMP
Length :
3.2004mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y162513K9920Q0W
VPG Foil Y162513K9920Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 13.992kOhms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C