Y162513K8000Q0W
Mfr.Part #
Y162513K8000Q0W
Description
VSMP1206 13K800 TCR0.2 0.02% B W
Feature :
Non-Inductive
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.02%
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Resistance :
13.8kOhms
Datasheets
Y162513K8000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 13.8kOhms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C