Y162513K7000T0R
Mfr.Part #
Y162513K7000T0R
Description
RES SMD 13.7KOHM 0.01% 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.3W
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height :
635μm
Series :
VSMP
Length :
3.2004mm
Width :
1.5748mm
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
13.7kOhms
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
Y162513K7000T0R
VPG Foil Y162513K7000T0R
VSMP Series, Metal Foil, 13.7kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C