Y162513K2200T9R
Mfr.Part #
Y162513K2200T9R
Description
RES SMD 13.22K OHM 0.3W 1206
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
13.22kOhms
Tolerance :
±0.01%
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.5748mm
Max Power Dissipation :
300mW
Height :
635μm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y162513K2200T9R
VPG Foil Y162513K2200T9R
VSMP Series, Metal Foil, 13.22kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C