Y162513K0000T9W
Mfr.Part #
Y162513K0000T9W
Description
RES SMD 13K OHM 0.01% 0.3W 1206
Tolerance :
±0.01%
Packaging :
Tray
Height :
635μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.3W
Width :
1.5748mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
300mW
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
13kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y162513K0000T9W
VPG Foil Y162513K0000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 13kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C