Y162513K0000B23R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y162513K0000B23R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
V/N 303135 13K000 0.1% B T 15557
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Strip
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VSMP
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Resistance :
13kOhms
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Datasheets
Y162513K0000B23R
VSMP Series, Metal Foil, 13kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C