Y1625133R000A23R
Mfr.Part #
Y1625133R000A23R
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
V/N 303135 133R00 0.05% B T 1555
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Strip
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Non-Inductive
Metal Foil
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VSMP
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistance :
133Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Datasheets
Y1625133R000A23R
VSMP Series, Metal Foil, 133Ohms, 0.3W, ±0.05%, -55°C~150°C