Y1625131R744Q0W
Mfr.Part #
Y1625131R744Q0W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 131.744 OHM 0.3W 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Height :
635μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VSMP
Published :
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Max Power Dissipation :
300mW
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tray
Width :
1.5748mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
131.744Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.02%
Datasheets
Y1625131R744Q0W
VPG Foil Y1625131R744Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 131.744Ohms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C