Y162512R5000C9W
Mfr.Part #
Y162512R5000C9W
Description
RES SMD 12.5 OHM 0.25% 0.3W 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Resistance :
12.5Ohms
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.5748mm
Height :
635μm
Datasheets
Y162512R5000C9W
VPG Foil Y162512R5000C9W
VSMP Series, Metal Foil, 12.5Ohms, 0.3W, ±0.25%, -55°C~150°C