Y162512K5000T0W
Mfr.Part #
Y162512K5000T0W
Description
RES SMD 12.5KOHM 0.01% 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
635μm
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Series :
VSMP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
12.5kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
300mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.5748mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y162512K5000T0W
VPG Foil Y162512K5000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 12.5kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C