Y162512K5000Q24R
Mfr.Part #
Y162512K5000Q24R
Description
RES SMD 12.5KOHM 0.02% 0.3W 1206
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.02%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
12.5kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height :
635μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Composition :
Metal Foil
Width :
1.5748mm
Datasheets
Y162512K5000Q24R
VPG Foil Y162512K5000Q24R
VSMP Series, Metal Foil, 12.5kOhms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C