Y162512K4000Q0W
Mfr.Part #
Y162512K4000Q0W
Description
RES SMD 12.4KOHM 0.02% 0.3W 1206
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
300mW
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
Width :
1.5748mm
Resistance :
12.4kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
635μm
VSMP
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.02%
Datasheets
Y162512K4000Q0W
VPG Foil Y162512K4000Q0W
VSMP Series, Metal Foil, 12.4kOhms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C