Y162512K4000B23R
Mfr.Part #
Y162512K4000B23R
Description
V/N 303135 12K400 0.1% B T 15557
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Power (Watts) :
0.3W
Packaging :
Strip
Resistance :
12.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Supplier Device Package :
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y162512K4000B23R
VSMP Series, Metal Foil, 12.4kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C