Y162512K4000B0W
Mfr.Part #
Y162512K4000B0W
Description
VSMP1206 12K400 TCR0.2 0.1% B W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Non-Inductive
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
12.4kOhms
Datasheets
Y162512K4000B0W
VSMP Series, Metal Foil, 12.4kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C