Y162512K2000Q24W
Mfr.Part #
Y162512K2000Q24W
Description
RES SMD 12.2KOHM 0.02% 0.3W 1206
Tolerance :
0.02 %
Depth Behind Panel :
2.2
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Lamp Type :
Incandescent
Operation :
Maintained
Features :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
150 °C
Contacts :
2NO
Min Operating Temperature :
-55 °C
Height :
635 µm
RoHS :
Non-Compliant
Width :
1.5748 mm
Composition :
Metal Foil
IP Rating :
IP66
Length :
3.2004 mm
Number of Terminations :
2
Approvals :
CSA, IEC, UL
Max Power Dissipation :
300 mW
ABB
Terminal Type :
Fingersafe Screw
Resistance :
12.2 kΩ
Datasheets
Y162512K2000Q24W
VPG Foil Y162512K2000Q24W
Metal Foil, 12.2 kΩ, 0.02 %,