Y162512K1000A0W
Mfr.Part #
Y162512K1000A0W
Description
RES SMD 12.1KOHM 0.05% 0.3W 1206
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
300mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height :
635μm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
1206 (3216 Metric)
Width :
1.5748mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
12.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2004mm
Datasheets
Y162512K1000A0W
VPG Foil Y162512K1000A0W
VSMP Series, Metal Foil, 12.1kOhms, 0.3W, ±0.05%, -55°C~150°C