Y162512K0000A9R
Mfr.Part #
Y162512K0000A9R
Description
RES SMD 12K OHM 0.05% 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
150 °C
Max Power Dissipation :
300 mW
Length :
3.2004 mm
635 µm
Features :
Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Tolerance :
0.05 %
Resistance :
12 kΩ
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
RoHS :
Compliant
Width :
1.5748 mm
Datasheets
Y162512K0000A9R
VPG Foil Y162512K0000A9R
Metal Foil, 12 kΩ, 0.05 %,