Y1625127R000Q0R
Mfr.Part #
Y1625127R000Q0R
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 127 OHM 0.02% 0.3W 1206
Tolerance :
±0.02%
Series :
VSMP
Resistance :
127Ohm
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
300mW
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y1625127R000Q0R
VPG Foil Y1625127R000Q0R
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 127Ohm, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C