Y162511K9000Q24W
Mfr.Part #
Y162511K9000Q24W
Description
RES SMD 11.9KOHM 0.02% 0.3W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
635 µm
Max Operating Temperature :
150 °C
Features :
Moisture Resistant
RoHS :
Non-Compliant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
11.9 kΩ
Width :
1.5748 mm
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Length :
3.2004 mm
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
300 mW
Tolerance :
0.02 %
Datasheets
Y162511K9000Q24W
VPG Foil Y162511K9000Q24W
Metal Foil, 11.9 kΩ, 0.02 %,