Y162511K7000B0W
Mfr.Part #
Y162511K7000B0W
Description
RES SMD 11.7K OHM 0.1% 0.3W 1206
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
11.7kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.5748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height :
635μm
Datasheets
Y162511K7000B0W
VPG Foil Y162511K7000B0W
VSMP Series, Metal Foil, 11.7kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C