Y162511K5000T0W
Mfr.Part #
Y162511K5000T0W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 11.5KOHM 0.01% 0.3W 1206
Series :
VSMP
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
11.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Power Dissipation :
300mW
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.3W
2
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
3.2004mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.5748mm
Datasheets
Y162511K5000T0W
VPG Foil Y162511K5000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 11.5kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C