Y162511K5000F9W
Mfr.Part #
Y162511K5000F9W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 0.3W 1206
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VSMP
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
300mW
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
11.5kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
635μm
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y162511K5000F9W
VPG Foil Y162511K5000F9W
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 11.5kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~150°C